23 Aug
August 23, 2019, 8:00 am

Tiekamies jau rīt Vegānfestivālā!

Jau šo sestdien, 24. augustā, Rīgas centrā – Esplanādē – notiks Vegānfestivāls 2019. Festivāls norisināsies visas dienas garumā no plkst. 11.00-20.00. Ieeja festivālā ir bez maksas.

Ir izsludināta Vegānfestivāla programma. Vairāk nekā simts festivāla dalībnieku vidū ir ēdiena, apģērbu un kosmētikas tirgotāji, nevalstiskās organizācijas, lekciju, sporta aktivitāšu un meistarklašu vadītāji un mūziķi.

Vegānfestivāla apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt plašu klāstu dažādu augu valsts ēdienu, tostarp, tādus neparastus produktus kā vegānisku sieru un saldējumu, kā arī nogaršot augu valsts variācijas Japānas, Indijas, Kalifornijas un Ķīnas tradicionālajiem ēdieniem. Vienlaikus interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par vegānisku dzīvesveidu, apmeklējot lekcijas un meistarklases.

Festivālu izbaudīt ir aicināts ikviens, kam patīk garšīgi paēst, uzzināt kaut ko jaunu, baudīt mūziku, svinēt un atpūsties.

“Mēs, Vegānfestivāla organizatori, esam priecīgi pārstāvēt un popularizēt sabiedrībā pārtikas industrijas nākotni – ilgtspējīgu, ētiski iegūtu, veselīgu un garšīgu ēdienu,” saka festivāla galvenā koordinatore, biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāve Bella Briška.

Augu valsts uzturs pēdējo gadu laikā ir strauji ieguvis popularitāti, nākot klajā arvien jauniem pētījumiem par lopkopības postošo ietekmi uz vidi un neefektīvo resursu patēriņu šīs industrijas uzturēšanai. Augusta sākumā ANO Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa (IPCC) eksperti nāca klajā ar brīdinājumu, ka neilgtspējīga lauksaimniecība un cilvēka darbības izraisītās siltumnīcefektu gāzu emisijas draud ar nopietnām dabas katastrofām jau tuvāko gadu laikā. Eksperti ir norādījuši, ka jānotiek globālām pārtikas industrijas izmaiņām - viena no galvenajām izmaiņām ir dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņa krass samazinājums.

Šis ir jau trešais gads, kurā Vegānfestivāls tiek organizēts. Pasākuma organizatori ir nevalstiskā organizācija “Dzīvnieku brīvība”. Iepriekšējos gados festivāls notika K. K. fon Stricka villā un LU Botāniskajā dārzā, kur tas pulcēja attiecīgi 5 un 7 tūkstošus interesentu. Vegānfestivāla mērķis ir iepazīstināt un pārsteigt ar augu valsts produktu un ēdienu daudzveidību, kā arī sniegt jaunu un noderīgu informāciju par videi un dzīvniekiem draudzīgu dzīvesveidu, un vienkārši svinēt kopābūšanu jaukā atmosfērā.