Vegānisms

Vegānisma pamatā ir pavisam vienkārša ideja — dzīvnieki, tāpat kā mēs, ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi.

Lai samazinātu dzīvnieku ciešanas lopkopībā, apģērbu ražošanā un izklaides industrijā, vegānisma idejas piekritēji atsakās no gaļas, zivju, olu un piena produktu patēriņa, izvēlas apģērbus un apavus, kas nav ražoti no ādas vai kažokādām, kosmētiku, kas nav izmēģināta uz dzīvniekiem, kā arī neatbalsta dzīvnieku medīšanu un izmantošanu cirkos, zoodārzos un ūdens atrakciju parkos.

Cilvēki izvēlas vegānisku dzīvesveidu dažādu iemeslu dēļ:

Līdzjūtība

Mūsdienu zinātniskie pētījumi ļauj pilnīgi droši apgalvot, ka dzīvnieki jūt sāpes. Turklāt daudzi zīdītāji tās spēj ne tikai izjust, bet arī apzināties — gluži kā mēs, cilvēki. Dzīvniekiem ciešanas rada ne tikai nogalināšana, bet arī turēšana nebrīvē, nošķiršana no pēcnācējiem un citas vardarbīgas prakses, kas ir vispārpieņemtas industriālajā lopkopībā. Mazāks pieprasījums pēc lopkopības produktiem nozīmē mazāku tajā izmantoto dzīvnieku skaitu un tātad — mazāk ciešanu pasaulē.

Veselība

ANO Pasaules veselības organizācija — lielākā slimību apkarošanas un veselības veicināšanas iniciatīva pasaulē — ir ierindojusi pārstrādātus sarkanās gaļas produktus kancerogēno vielu sarakstā. Pētījumi pierāda, ka sabalansēts un pilnvērtīgs augu valsts uzturs ļauj samazināt arī sirds slimību, diabēta un citu saslimšanu risku.

Rūpes par vidi

Mežu izciršana, globālās klimata pārmaiņas, dzīvnieku sugu izzušana , tuksnešu izplešanās un ūdens piesārņojums — visos šajos procesos vienu no postošākajām lomām spēlē tieši industriālā lopkopība un zvejniecība. Domājot par to, ko viens cilvēks var darīt planētas labā, vegānisms (vai dzīvnieku produktu patēriņa samazināšana) ir viena no labākajām izvēlēm.

Ak jā, un vēl viens iemesls vegānismam — zaļumi, dārzeņi, augļi un rieksti ir tik garšīgi! Mēs parūpēsimies par to, lai Vegānfestivāls paliek tavā atmiņā kā viens no gardākajiem šīs vasaras notikumiem.